Pallasit - Alternativní prostor / Alternativ space

Pallasit - hospoda    History of Pallasit & underground music in Zruč nad Sázavou  R.I.P.   12" lp Tribute to Pallasit

Pokud chcete dostávat včas informace o dění nebo chystané akci v Pallasitu, pošlete mi svůj email, přidám vás do Pallasitního adresáře
Pallasit přežil! Záleží jen na vás, jak tady bude veselo a jestli to úsilí mělo a ještě bude mít smysl...
Vaše pomoc: pokud ti na Pallasitu záleží, můžeš uspořádat benefiční koncert, sbírku, vydat benefiční nahrávku, pokud by někdo chtěl přispět i finančně, samozřejmě také neodmítneme. Sháníme: počitač s monitorem (ne vrak, ne noťas), dětská skluzavka, zátěžové lino do hospody, cihly, tvárnice, sádroš, vnitřní bílý nátěr k vymalování (primalex atd..), barvu pro venkovní použití pro nátěr pozink plechu, dřeva i železa. Pokud ti ale zbývá i jiný stavební matroš, ozvi se, třeba se zrovna hodí...
Záměr je jasný:dát to trochu do kupy, do budoucna nekuřácká hospoda otevřená všem, víc koncertů (ale přiměřeně), vařit se tu zatím nebude, ale i vegan/vegetarián by tu v budoucnu také hlady zemřít neměl, oprava a snížení pódia, malá knihovna, počítač, malý obchůdek s muzikou, který se otevře kdykoliv na přání...Akce v Pallasitu:


9.6. - 10.6. 2017 Pallasit fest 2017 (XV.)
Za svobodnější společnost, bez neomezené moci policie! Za společnost bez nácků, rasistů a xenofobů!
Stop police bastards! For a free society, End the unlimited power of the police!
Fuck nazis, racists and xenophobes!

Zruč nad Sázavou, Pallasit, 49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E
Už patnáctý ročník a káru našeho DIY festivalu táhnem pořád dál, pátek v hospodě od 19h, sobota venku od 15h, kemp přímo u řeky, koupání, parkoviště přímo u akce i kempu, veganské jídlo, pivo Ferdinand 12 Benešov a 10 Staropramen, distra (malá bez ohlašování předem). V sobotu si můžte půjčit různé hry na zabití času nebo vyrazit na výlet do okolí, než se začne hrát.
Vstupné na oba dny je 300 kč, na pátek 150kč, na sobotu 250kč

Small underground DIY festival (15 year!!)
pub Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova,  Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway, exit 56km Soutice)
49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E, friday in pub, saturday open air, free camp, vegan food, free parking, river, distribution, etc.
. Entry: 11 Euro

Pátek od 19h (Friday - 7pm)

Disavoir Vivre
(crustpunk, Cz) http://bandzone.cz/disavoirvivre
RV4
(punkrock, Cz) http://bandzone.cz/rv4
C
ommodore 64 (hc/punk, Cz) https://commodore-64.bandcamp.com/
Svině!
(hc/punk, Cz, Vodňany)  http://bandzone.cz/svine
Flummox
(fast/pv, Cz) https://noiselathe.bandcamp.com/album/flummox-s-t
Levák Bob
(hc/punk/grind/thrash, Cz) http://bandzone.cz/levakbob
Rabies (fast/pv/grind, Cz) https://rabiesviolence.bandcamp.com/

Sobota od 15h (Saturday 3pm)

Eine Stunde Merzbauten (jazz noise, Cz) http://bandzone.cz/merzbauten
Močový khameni
(grind/crust, Cz)  http://bandzone.cz/mocovykhameni
6Mas
(crust/grind, Cz) http://bandzone.cz/6mas
Škoda 120
(crust/grind, Cz) https://skoda120.bandcamp.com/
Usnu?
(exp. noise, Cz) http://bandzone.cz/usnu
Alea Iacta Est
(grind, Sk) https://aleaiactaest.bandcamp.com/
Delusion
(hc, Cz) http://bandzone.cz/delusion
Nakam (hc/punk/r'n'r, Germany) https://nakam.bandcamp.com/
Massola (Cz) & Sedem minút strachu (Sk) - jazz/grind/noise collaboration https://sedemminutstrachu.bandcamp.com/album/massola-feat-sedem-min-t-strachu-s-t-cd
Controlled Existence (fast/grind/pv, Cz/Sk) https://controlledexistence.bandcamp.com/
Strafplanet (pv/fast/hc/punk, Austria)  https://strafplanet.bandcamp.com/
Rivers Run Dry (crust/metal/emo, Hungary)  https://riversrundry.bandcamp.com/
Carl Gut (grind/fast&violence, Cz) http://bandzone.cz/carlgut
Ucházím (hc/punk, Cz) http://bandzone.cz/uchazim


Za svobodnější společnost, bez neomezené moci policie! Za společnost bez nácků, rasistů a xenofobů!
Stop police bastards! For a free society, End the unlimited power of the police!
Fuck nazis, racists and xenophobes!

Stát se bojí sociálně smýšlejících jedinců a kolektivů, bojí se, když lidé dělají něco bez jeho dohledu a tak je prostřednictvím policie kriminalizuje, špicluje, blokuje jejich weby, označuje za extremisty, teroristy a ve většinové společnosti vyvolává cíleně dojem, že je tito ohrožují, i když je tomu právě naopak. Udělej si o tom vlastní názor, nenech si vnutit to, co oni chtějí, abys věděl i nevěděl! Žij podle svých potřeb a ne podle toho, co ti diktují oni!!! Snaž se žít, ne živořit! Domáhej se svých (už i tak dost okleštěných) práv!

 

pub Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova,  Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway, exit 56km Soutice)
49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E
Hospoda Pallasit se nachází ve Zruči nad Sázavou v ulici Průmyslová, která lemuje řeku Sázavu, v které se dá vyčvachtat. U ní se nachází oplocený areál s pódiem, na kterém se můžete kdykoliv, kdy přijedete do Zruče, vyspat. Kdyby jste někdy přijeli jen tak, dejte vědět a když budu zrovna ve Zruči, tak zajdem na pivko! Najíst se tu bohužel nedá, to se musí jinam. Nacpat se tu v hospodě alespoň vegetariánsky je celkem problém. Komu nevadí nakupovat v supermarketu, tak je tu Tesco, Penny denně od 8 do 20.00h. V prac dny samozřejmě i normální potraviny. Benzina denně od 6 do 20h. Co je tu k vidění? Ve městě se vyplatí zajít k zámku a do parku, kousek za městem je nová rozhledna, jinak tu nic moc není. Vlakem se můžeš jet podívat do Kácova (pivovar, zámek, muzeum motocyklů), do Ledče nad Sázavou (hrad), nebo třeba i do Kutné Hory (kostnice, atd), stejně tak autem...
Kudy k nám: Pokud přijedete vlakem, tak přejděte koleje a kolem pneuservisu jděte dál k řece. Vlaky sem jezdí z Kutné Hory, Světlé nad Sázavou a Čerčan. Pokud přijedete z posledních dvou směrů, musíte vystoupit na nádraží ve staré Zruči! - ne na zastávce, to byste se prošli !! Jezdí sem autobusy z Kutné Hory, Vlašimi i Prahy - většina ale jen v pracovní dny. Lodí minete fabriku po pravé straně a hned se rozprostře louka - tam někde v polovině vystupte. Nad řekou visí i plechová cedule, která je na fotce.
Cesta autem: pokud pojedete od Kutné Hory, Čáslavi (silnice č. 126),tak přejedete koleje, hned za nimi odbočíte do leva, přejedete další přejezd tentokrát se závorami a hned za ním (ještě před mostem) odbočíte opět vlevo a po pár metrech v pravo. Pokud pojedete od Vlašimi, od dálnice D1 (exit 56 Soutice) -silnice č.126, tak sjedete do Zruče, přejedete most a hned za ním, ještě před přejezdem odbočíte vpravo a po pár metrech zase vpravo.
Nechte prosím volný průjezd silnicí kolem pallasitu, ať už je akce nebo ne, je tu spousta místa kolem, kde se můžete rozvalit a inteligentně zaparkovat. Jezdí tu i kamiony, tak to vezměte v potaz, neparkujte v nebo před jejich areálem! Pokud je tu koncert, je dobré při odjezdu, někdy i při příjezdu počítat s policejní kontrolou.
Info pro kapely:: bývá tu základ bicích, jedna basová a jedna kytarová bedna (obě 8 ohm 400W) pokud je akce venku tak profi zvukař, pokud uvnitř, tak se vše jede od kapel. Kytarovej i basovej aparát si ideálně přivezte. Na přespání pro kapely jsou tu dvě místnosti, ve kterých se ale netopí. Je tu sprcha se studenou vodou. Pokud se vám náhodou stane, že musíte koncert zrušit, dejte mi to prosím vědět co nejdřív !

Všechny akce zde a stejně tak my, se vymezujeme proti xenofobii, rasismu, fašismu, stalinistickému komunismu či jakémukoliv jinému autoritářství, komerci a dnešní konzumní společnosti. Prostor je naopak otevřen všem mírumilovným a svobodomyslným jedincům i skupinám. Prosím všechny, kdo přijdou, aby si to uvědomili a v tomto duchu si to tu také užili. Nestojíme tu o agresivní jedince, zlodějíčky, vychcánky a podobně - vy si zůstaňte doma! Jinak budeš nekompromisně ztrestán a vykázán!!

ą
Jan Suchý,
8. 4. 2016 1:40
Ċ
Jan Suchý,
15. 5. 2016 23:52
Comments