Pallasit - Punk, music, alternativ space

Pallasit - hospoda    Events / Koncerty       History of Pallasit & underground music in Zruč nad Sázavou     12" lp v/a Tribute to Pallasit

Pokud chcete dostávat včas informace o dění nebo chystané akci v Pallasitu, pošlete mi svůj email, přidám vás do Pallasitního adresáře!

Pallasit je v našich rukách! Zakoupili jsme ho v aukci a teď záleží jen na vás, jak to tam bude žít....

Vaše pomoc. Jelikož se to bude splácet a na nic jiného nebudou moc peníze, budeme určitě potřebovat vaši pomoc. A to hlavně při shánění různých věcí/materiálu (určitě občas někde něco zbyde, nebo se najde..), nejlépe zdarma a nebo za rozumnou cenu. Pokud by někdo chtěl přispět i finančně, samozřejmě také neodmítneme.
Takže pokud ti na Pallasitu záleží, můžeš uspořádat benefiční koncert nebo sbírku, vydat benefiční nahrávku, případně máš li peněz nazbyt, určitě dej vědět.
Potřebné věci budou zveřejňovány zde.
Záměr je jasný:
dát to trochu do kupy, střecha, wc, topení, voda, interiér hospody, venkovní posezení, 1. patro atd.., nekuřácká hospoda otevřená všem, víc koncertů (ale přiměřeně), vařit se tu zatím nebude, ale i vegan/vegetarián by tu v budoucnu také hlady zemřít neměl, oprava a snížení pódia, ubytování pro kapely, které tu zoufale chybělo a to s tím, že pokud nebude zrovna koncert, bude místnost/ubytování po dohodě přístupná i všem rozumným punk cestovatelům, malá knihovna s hudebními, politickými a sociálními tématy, abyste se tu nenudili, malý obchůdek s muzikou, který se otevře kdykoliv na přání, možná zkušebna
Co sháníme: patrové postele - dřevěné i železné, dětská skluzavka, asfaltová lepenka (silnější), cca 50-60m2 tmavší dlažby (na podlahu do hospody) nebo pro začátek i podobné množství nějakáho zátěžového lina, cihly, tvárnice, třeba i sádroš, vnitřní bílý nátěr k vymalování (primalex atd..), barvu pro venkovní použití pro nátěr pozink plechu, barvu pro venkovní použití na dřevo, prkna na lavice v těchto rozměrech, nebo podobných: 2000x140, 2400x120, 2400x180 , všechno v tloušťce tak 30 až 35mmPallasit fest 2016 proběhne 10-11.6.2016
Pallasit festival 2016 is 10 - 11. june 2016

Za svobodnější společnost, bez neomezené moci policie! Za společnost bez nácků, rasistů a xenofobů!
Stop police bastards! For a free society, End the unlimited power of the police!
Fuck nazis, racists and xenophobes!

Stát se bojí sociálně smýšlejících jedinců a kolektivů, bojí se, když lidé dělají něco bez jeho dohledu a tak je prostřednictvím policie kriminalizuje, špicluje, blokuje jejich weby, označuje za extremisty, teroristy a ve většinové společnosti vyvolává cíleně dojem, že je tito ohrožují, i když je tomu právě naopak. Udělej si o tom vlastní názor, nenech si vnutit to, co oni chtějí, abys věděl i nevěděl! Žij podle svých potřeb a ne podle toho, co ti diktují oni!!! Snaž se žít, ne živořit! Domáhej se svých (už i tak dost okleštěných) práv!

kapely / bands:
Death Wish Kids (hc/punk, Czech) http://bandzone.cz/deathwishkids
Sick Times (hc/punk, Germany) https://sicktimes.bandcamp.com/
Pivnica (hc/punk, Slovakia) http://bandzone.cz/pivnica
Stolen Lives (hc/thrash, Czech) https://fuckingstolenlives.bandcamp.com/
Onanizer (grind, Czech) http://bandzone.cz/onanizer
Rosa Parks (anarcho/hc/punk, Czech) https://rosapunx.bandcamp.com/  http://bandzone.cz/rosaparks
Hledání (folk/punk, Czech) https://hledani.bandcamp.com/    http://bandzone.cz/hledani
Hibakusha (crust/grind, Czech) https://hibakusha.bandcamp.com/   http://bandzone.cz/hibakusha
Mečem Naplocho (fast/raw hc/punk, Czech) https://phobiarecords.bandcamp.com/album/me-em-naplocho-s-t-ep
Lycanthrophy (fastcore, grind, pv, Czech) https://lycanthrophy.bandcamp.com/
Void Boyz (punk rock, Germany) https://voidboyz.bandcamp.com/
Ježíšovi pivo nelej (hc/punk - drum'n'bass  ) http://bandzone.cz/jezisovipivonelej
Erika je moja (stoner rock/hc, Slovakia) http://bandzone.cz/erikajemoja
Basal Banar (crust violence, Slovakia) http://bandzone.cz/basalbanar  https://basalbanar.bandcamp.com/
NOT! (hc/grind, Czech) http://bandzone.cz/not
RV4 (hc/punkrock, Czech) http://bandzone.cz/rv4


kapely, které byly již na plakátech, ale musely koncert zrušit, náhradou budiž Gattaca, NOT!, RV4:
Scalp (hc/punk, Czech)  https://scalpband.bandcamp.com/ (omluva ze strany kapely)
Nofu (hc/punk, Italy) https://nofuhc.bandcamp.com/ (kapela nemůže dorazit)


Čtrnáctý ročník mezinárodního hc/punk/grind undergroundového D.I.Y. festivalu ve Zruči nad Sázavou.
V pátek od 19.30h v hospodě, sobota od 15h venku, prosím doražte včas, ať první kapely nehrají jen pro sebe!
Na místě veganské kuchyně, hudební i jiné distribuce, stanování, řeka, parkování přímo v místě. V sobotu před začátkem pinčes, mölki, nedaleko nová rozhledna, možný výlet vlakem do Kutné Hory, Kácova, Ledče n. S.
Pokud můžete,psy nechte doma! Vstupné: pá+so 300kč, pá 150kč, so 250kč
49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E

The fourteenth edition of the small international underground hc/punk/grind D.I.Y. festival in Zruc nad Sazavou, Czech Republik
pub: Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova, Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway D1, exit 56km Soutice)
49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E
Camping, swimming in the river, vegan cuisine, distributions!!! If you can, let the dogs at home... Friday 8pm in pub, saturday 3pm in the open air, entrance: 11 Euro (two days)                                                                            English versionÚplně dole plakáty a letáky ke stažení, tiskněte, šiřte!!

Prosby a rady!
Nedělejte zbytečný bordel (vy to uklízet nebudete – na odpad tu máme pytle!), chovejte se jako lidi – hlavně ve městě, bacha na poliše.
Počítejte při odjezdu s policejní kontrolou. Tak si zbytečně nenaběhněte. Týká se i cyklistů!
Nechte prosím volný průjezd silnicí kolem akce, je tu spousta místa kolem, kde se můžete rozvalit a inteligentně zaparkovat. Jezdí tu i kamiony, tak to vezměte v potaz!!! Neparkujte v nebo před jejich areálem.

Obchody, hospody: v sobotu dopoledne do 11.00h je otevřený nejbližší krám u benzínové pumpy (po silnici směr Kutná Hora- přes koleje a pak doprava zas přes koleje, je to kousek). Hospodu najdeš, pokud půjdeš odsud po silnici, přejdeš koleje a půjdeš přes křižovatku pořád rovně kolem potoka, mineš jednu putiku a o kus dál je hospoda Na Ostrově. Jinak je tu pár vietnamských obchodů. Další hospody a obchody (supermarkety) najdeš v Nové Zruči (přejdeš koleje, na křižovatce vlevo přes náměstí, k zámku, přes park pořád do kopce). Hospodu, kde se najíš vege, nehledej..
Taky se dá objednat pizza, i bez masa a sýra, až do Pallasitu. Info a telefon u pořadatelů.. cca od 10.00h do 21.00h

Co je tu k vidění? Ve městě se vyplatí zajít k zámku a do parku, kousek za městem je nová rozhledna, jinak tu nic moc není. Vlakem se v sobotu můžeš jet podívat do Kácova (pivovar), do Ledče nad Sázavou (hrad), nebo třeba i do Kutné Hory (kostnice), stejně tak autem...

Pallasit fest (ale i všechny ostatní akce zde) se vymezuje proti rasismu, fašismu, stalinistickému komunismu či jakémukoliv jinému autoritářství, komerci a dnešní konzumní společnosti. Naopak je otevřen všem mírumilovným a svobodomyslným jedincům i skupinám. Prosím všechny, kdo přijdou, aby si to uvědomili a v tomto duchu si to tu také užili. Nestojíme tu o agresivní jedince, zlodějíčky, vychcánky a podobně - vy si zůstaňte doma a nekažte nám zážitek z této akce! Jinak budeš nekompromisně vykázán a ztrestán!!

Díky všem, co dorazí!!!

Jízdní řády 11. 6. (sobota) a 12.6. (neděle) 2016
vlaky do: Kutná Hora (Čáslav, Kolín, Praha, Pardubice): 3.52, 5.46, 7.38, 9.23, 11.37, 13.38, 15.23 (pouze v neděli), 17.23, 19.47
vlaky do: Ledeč n.S., Světlá n. S., HB (Jihlava, Brno): 5.16 (přímý do HB), 7.08 (přímý do HB), 10.14, 11.41, 13.37, 15.44, 17.00, 18.34, 19.48 (pouze v neděli)
vlaky do: Kácov, Sázava, Čerčany (Benešov, Tábor, ČB, Praha): 4.19 (pouze v neděli Ne), 4.31 (pouze v sobotu), 6.06, 9.14, 11.18, 12.46, 14.03, 15.02 (v neděli přímý do Prahy), 16.00 (v neděli přímý do Prahy), 16.57, 19.17

Vlašim, Vožice, Tábor – 12.6. neděle: vlakem v 6.06 do Kácova nádraží (to je až ta druhá zastávka v Kácově), tam si v 6.29, pak přesun na hlavní silnici, cca 5min – vylezeš z nádraží a dáš se vlevo a si tam, v 6.50 jede autobus do Vlašimi, Ml. Vožice, Tábora – buď vidět, jinak nezastaví!!
Vlašim - přímý bus z náměstí přes Štěpánov do Vlašimi v 6.25 (pouze v sobotu) a 15.55 (So+Ne)
Vlašim - 12.6 neděle: 12.46 /16.57 vlakem do Kácova zastávka a pak jede bus v 13.30/18.40 z náměstí v Kácově.pub Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova,  Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway, exit 56km Soutice)
49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E
Hospoda Pallasit se nachází ve Zruči nad Sázavou v ulici Průmyslová, která lemuje řeku Sázavu, v které se dá vyčvachtat. U ní se nachází oplocený areál s pódiem, na kterém se můžete kdykoliv, kdy přijedete do Zruče, vyspat. Kdyby jste někdy přijeli jen tak, dejte vědět a když budu zrovna ve Zruči, tak zajdem na pivko! Najíst se tu bohužel nedá, to se musí jinam. Nacpat se tu v hospodě alespoň vegetariánsky je celkem problém. Komu nevadí nakupovat v supermarketu, tak je tu Tesco, Penny denně od 8 do 20.00h. V prac dny samozřejmě i normální potraviny. Benzina denně od 6 do 20h.
Pokud přijedete vlakem, tak přejděte koleje a kolem pneuservisu jděte dál k řece. Vlaky sem jezdí z Kutné Hory, Světlé nad Sázavou a Čerčan. Pokud přijedete z posledních dvou směrů, musíte vystoupit na nádraží ve staré Zruči! - ne na zastávce, to byste se prošli !!
Lodí minete fabriku po pravé straně a hned se rozprostře louka - tam někde v polovině vystupte. Nad řekou visí i plechová cedule, která je na fotce.
Cesta autem: pokud pojedete od Kutné Hory, Čáslavi (silnice č. 126),tak přejedete koleje, hned za nimi odbočíte do leva, přejedete další přejezd tentokrát se závorami a hned za ním (ještě před mostem) odbočíte opět vlevo a po pár metrech v pravo. Pokud pojedete od Vlašimi, od dálnice D1 (exit 56 Soutice) -silnice č.126, tak sjedete do Zruče, přejedete most a hned za ním, ještě před přejezdem odbočíte vpravo a po pár metrech zase vpravo.
Něco infa pro kapely: bývá tu holý základ bicích, pokud je akce venku tak profi zvukař, pokud uvnitř, tak se vše jede od kapel. Kytarovej i basovej aparát si přivezte. Pokud by tu chtěl někdo přespat, tak to je problém, není moc kde (samozřejmě se to týká hlavně zimního období..), většinou jsme tam po akci nonstop do druhého dne, takže se dá přebýt v hospodě, je tam i jedna místnost pro kapely, tam se ale netopí... A pokud se vám náhodou stane, že musíte koncert zrušit, dejte mi to prosím vědět co nejdřív !

ą
Jan Suchý,
8. 4. 2016 1:40
Ċ
Jan Suchý,
15. 5. 2016 23:52
Comments