Vinyl database of the Czech and Slovak bands

Databáze vinylů Česko-Slovenských kapel a také kompilací s jejich účastí, včetně těch vydaných v cizině

TYTO DESKY NEJSOU NA PRODEJ - JEDNÁ SE POUZE O DATABÁZI VINYLŮ!
THIS VINYLS IS NOT FOR SALE! IS IT ONLY DATABASE!!

Vždy jsem čekal, že někdo něco podobného udělá, ale jak čas letěl a některé desky upadaly v zapomnění, rozhodl jsem se pro tento krok.
Dávám tedy dohromady databázi  vinylů česko - slovenských kapel po roce 1993 (patří sem i desky zahraničních kapel, kterých je členem nějaký čechoslovák a nebo tam i jen hostuje),  kdy se gramofonové desky u nás přestaly komerčně vydávat.  Přesto HC, punk, HIp Hop, Hard Tekno, metal a další zůstaly tomuto nosiči věrny. Do roku 1995 je vše dokonale zmapováno v knize "Československý rock na gramofonových deskách 1960 - 1997" od Mirka Baláka a Josefa Kytnara, na kterou bude tahle databáze volně navazovat, případně ji doplňovat. Kdo ji ještě nemáte, tak doporučuji honem rychle shánět - občas se někde ještě nějaký ten kus objeví.
Jelikož Pope´s ass je zaměřena zejména na HC/punk, grind scénu atp, tak jsou problémem ostatní desky . Hledají se také kompilace vydávané v cizině s ČS účastí...
Databáze je sice stručná (bez názvů, jmen písní a hudebníků, kde a kdy přesně byla deska nahraná), ale jelikož spoustu z těchto desek vlastním, rád poskytnu případným zájemcům doplňující informace (pokud se na desce najdou). V dnešní době internetu se většina těchto informací, včetně adres na labely, kapely atd, dá najít i tam.

Pokud nějakou desku vydanou po roce 1993 v databázi nenajdete, tak o ní prostě s nějvětší pravděpodobností nevím - dejte mi o ní prosím vědět !!!
Můžete posílat i doplňující informace k jednotlivým deskám, včetně upozornění na případné chyby.
Díky všem kteří doposud pomohli a také všem pomocníkům do budoucna!!!Databáze vinylů Česko-Slovenských kapel
The vinyl database of the Czech and Slovak bands

Databáze kompilací (samplerů) s účastí Česko-Slovenských kapel, včetně těch vydaných v zahraničí
The database of the vinyl compilation of the Czech and Slovak bands


Soundtrack


Edition Rock debut, Rock mapa and Mini jazz klub

Czech and Slovak exil vinyls 1968-1989


Vymyšlené a nebo opravdu existující vinyly?
Exist this vinyls?