The database of the vinyl compilation of the Czech and Slovak bands

Databáze kompilací (samplerů) s účastí Česko-Slovenských kapel, včetně těch vydaných v zahraničí

   The database of the vinyl compilation of the Czech and Slovak bandsTato část databáze se zaměřuje na vinylové kompilace (samplery) s účastí česko-slovenských kapel/muzikantů, včetně těch, které byly vydané v zahraničí. Jsou tu i některé kapely, které jsou sice zahraniční, ale v Čechách se usadily a delší dobu zde žijí.
Měly by se zde nacházet úplně všechny kompilace vydané po roce 1992 a pak také mnou vybrané (dle mého názoru ty důležité) před tímto rokem.
Platí, že před rokem 1992 je výběr desek čistě na mně - to znamená subjektivní názor (měly by tu ale být všechny desky z ranku hc, punk, underground, alternativa, metal)
Pokud znáte nějakou kompilaci (nemusí být vůbec rocková) vydanou po roce 1992 a zde jste ji nenašli, s největší pravděpodobností o ní nevím - dejte mi vědět !!
Chyb a nedodělků je tu určitě jako máku a tak neváhejte a pište !!!! Díky za pomoc !


Vysvětlivky zkratek atd:

Tučně zvýrazněn název kompilace, v závorce nosič a rok vydání.
( ) U všech zahraničních kapel a labelů/vydavatelství je v závorce země odkud pocházejí.
L znamená label/s (vydavatel/é)
p v závorce za rokem vydání znamená původní rok vydání desky, většinou nevyšla na vinylu a tak se na něj dostala později, může se to objevit i u reedicí vinylů
? Pokud je někde otazník, znamená to že údaj nevím, nebo že nebyl přímo na desce a já to ještě nedoplnil.
LP znamená long play, dlouhohrající velká deska
SP znamená single play, jako jedna písen na jedné straně - sedmipalcová, pokud je jiného rozměru, je to označeno, např. 10'sp
EP je extended play, to znamená rozšířená SP, tj je tedy 2 písně na každé straně - tady nerozlišuji desky pokud jsou sedmipalcové a mají více písní na jedné straně ! Pokud je jiného rozměru, je to označeno, např. 10" ep, 5"ep atd
- za pomlčkou za názvem kapely vždy následuje název desky, včetně split desek
-> u split desek, 4 way splitů atd za názvem všech kapel, za touto značkou je název splitu, který je pro všechny kapely společný, tedy split nese tento název jako celek, pokud má každá kapela název své strany nebo části desky jiný (případně žádný - to nijak neoznačuji), tak je název vždy za názvem kapely, v tom případě u takové desky tuhle (->) značku nenajdete

Na začátek pár nezařazených desek,o jejichž existenci nejsem přesvědčen (pokud víte víc, dejte vědět):

Pictures single (lp comp. 1991, Poserslaughter, Germany) Master´s Hammer  - zajímají mě podrobnosti !!!  -existuje vůbec ?
On The Streets (lp comp.1997, We Bitte, Ger) Zóna A - existuje na vinylu ?
Poland compilation with czech band Plexis, name and year unknown - exist ??(Polská kompilace, na které by měli být Plexis – název ani rok nevím - existuje ?)

U pár kompilací je třeba doplnit země kapel:
- Collective Conscience
- A tribute To Motörhead - Toltschock (?)
- Oi And Punk Rock Classics vol. 4
- Vi Lär av historien : Humus, Jerkfront, Los Rezios, Debris
- World For Us - 18 Euro-Beat Swingers -Project Blue Vol.2 - Psychedelights 1966-70
- Prae-Kraut Pandaemonium #5
- Psychedelia Vol. 4 - THE GREAT RAMESES
- Psychedelia Vol. 1 - Oil Emulsion Slyde
- Too Much Monkey Business Vol.2 - 16


HC, Punk, Oi, Noise, Grind, etc. compilation
V této sekci najdete úplně všechny kompilace, na kterých se vyskytují české nebo slovenské HC/punk, oi, grind atp. kapely.

Alternativ/ Underground music compilation
Zde se nacházejí desky, jež spadají do alternativní hudby, případně československého undergroundu. Tyto desky by zde měly být všechny.

Hard rock, beat, heavy/ black/ death/ thrash metal, beer rock, dance rock music, etc. compilation
Pod tímto odkazem jsou kompilace výše uvedených stylů a to výběrově ty důležité od roku 1985, o desky před tímto datem se tato databáze nezajímá, vyjma exilových, ty najdete v samostatné sekci "exilové desky". Od roku 1992 je zde vše.

Electronic music compilation
Tahle část nebude nikdy kompletní, přidávám je, jen když na něco narazím a nebo dá někdo vědět. Tento styl je mimo mé zaměření...

Other compilation
Zde jsou desky, které podle mně nejsou zařaditelné do žádné z výše uvedených kategorií. Zejména potom ty, které vyšly po roce 1992.